Walka o mistrzostwo Polski w piłce nożnej w sezonie 2022/23 wchodzi w decydującą fazę. Do końca już tylko kilkanaście kolejek, a każdy punkt może być kluczowy w kontekście walki o wygranie Ekstraklasy. Wydaje się, że w walce o tytuł pozostają już tylko dwie drużyny: Raków Częstochowa i Legia Warszawa. Przewagę mają podopieczni Marka Papszuna, jednak do końca rozgrywek wiele się jeszcze może zdarzyć. Kto zostanie mistrzem Polski w sezonie piłkarskim 2022/2023?

Raków faworytem z wyraźną przewagą

Sezon piłkarski 2022/2023 wszedł już w kluczową fazę. W grze o tytuł pozostali już tylko dwaj kandydaci na mistrza Polski. Na kilkanaście kolejek przed końcem liderem jest Raków Częstochowa, który ma już 9 punktów przewagi nad drugą w tabeli Legią Warszawa. Do końca rozgrywek jeszcze 36 punktów możliwych do zdobycia, dlatego nie jest to na tyle bezpieczna różnica, aby Raków już mógł chłodzić szampany. Kolejne zespoły tracą do podopiecznych Marka Papszuna już 16 punktów i nie liczą się w walce o mistrza. Za czołową dwójką w ligowej tabeli znajdują się: Widzew Łódź, Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Cracovia i Radomiak Radom.

Raków Częstochowa bardzo rozsądnie postępował zimą na rynku transferowym. Częstochowianie utrzymali mocną kadrę, którą dodatkowo wzmocniły przyjścia Adriana Gryszkiewicza z SC Paderborn 07 i Jeana Carlosa z Pogoni Szczecin. Wzmocniła się również Legia Warszawa, do której trafił reprezentant Czech Tomas Pekhart. Widać, że zespoły te działają coraz rozważniej na rynku transferowym, co przekłada się na wzrost ich jakości. Inne ciekawe wzmocnienia w czołowych ekip Ekstraklasy to m.in. Dominik Holec (Lech Poznań), Leonardo Koutris i Linus Wahlqvist (Pogoń Szczecin), Frank Castaneda (Radomiak Radom), Andrejs Ciganiks (Widzew Łódź), czy też Jani Atanasov (Cracovia). To oni mają dać tym zespołom przepustkę do europejskich pucharów.

Lech dzielnie walczy w Europie

Przykładem dla nowego mistrza Polski w przyszłym sezonie powinny być obecne występy Lecha Poznań w Europie. Wciąż aktualni mistrzowie Polski dzielnie walczą w Lidze Konferencji Europy, gdzie awansowali już do 1/8 finału. Jako pierwsza polska drużyna od 32 lat wygrał dwumecz w Europie na wiosnę i już przeszedł do historii.

Przegląd drużyn pod kątem przyszłego sezonu

Choć do startu sezonu 2023/24 jeszcze kilka miesięcy, to jednak już teraz można pokusić się o przegląd drużyny piłki nożnej, które mogą powalczyć o coś więcej w Ekstraklasie. Z przyjemnością patrzy się m.in. na Widzew Łódź, który jest budowany od podstaw i bardzo rozważnie. Tradycyjnie mocne powinny być: Legia Warszawa, Lech Poznań i Raków Częstochowa.

To między nimi może rozstrzygnąć się walka o mistrzostwo Polski. Apetyt na sprawienie niespodzianki mogą mieć również Pogoń Szczecin, czy też Cracovia. To te zespoły warto rozpatrywać w kontekście faworytów do walki o wysokie lokaty w kolejnym sezonie Ekstraklasy. Nie jest wykluczone, że do tego grona dołączą także inne zespoły. Warto śledzić wiadomości sportowe ze świata piłki nożnej.